Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
WCAG 2.0 – Co to takiego?

WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines – wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych) – to zbiór dokumentowych, zawierających zalecenia dotyczące tworzenia dostępnych dla wszystkich serwisów internetowych. Od 15 października 2012 wytyczne WCAG 2.0 zyskały status międzynarodowej normy ISO/IEC 40500:2012.

WCAG to dokument, który mówi o tym, jak powinna wyglądać strona internetowa instytucji publicznych, która będzie dostępna dla wszystkich, uwzględniając osoby z niepełnosprawnościami.

Dostępność serwisu internetowego oznacza stopień w jakim może być on postrzegany, rozumiany i przeglądany przez wszystkich użytkowników, niezależnie od ich cech lub upośledzeń, a także niezależnie od właściwości używanego przez nich oprogramowania i sprzętu.

Szacuje się, że osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności stanowią 1/7 całej populacji światowej. Nawet przy ostrożnym założeniu, że tylko 1/10 z nich korzysta z Internetu, nie można pomijać ich w Internecie, a rozporządzenie o dostosowaniu stron do wszystkich użytkowników Internetu wydaje się jak najbardziej słuszne.


ZAMÓW BEZPŁATNY AUDYT

Nasze realizacje

Zgorzeleckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Zgorzelcu Sp. z o.o.
Zgorzeleckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Zgorzelcu Sp. z o.o.